Sprawy rodzinne i opiekuńcze Tło baneru

Sprawy rodzinne i opiekuńcze

Strona główna » Zakres usług » Sprawy rodzinne i opiekuńcze

Sprawy rodzinne i opiekuńcze obejmują m.in.:


Sprawy rodzinne

Prawo rodzinne stanowi jedną z najważniejszych gałęzi prawa cywilnego. W jego skład wchodzą sprawy dotyczące rozwodów, separacji, unieważnień małżeństwa, podziału majątku wspólnego, rozliczania konkubinatu, alimentów, ustalania miejsca pobytu dziecka i innych kwestii dotyczących małoletnich dzieci. Sprawy z zakresu prawa rodzinnego są na ogół delikatne i wymagają indywidualnego podejścia.

Sprawy rozwodowe – jak wygląda profesjonalna pomoc prawna?

Prowadzenie spraw rozwodowych wchodzi w zakres usług dobrego adwokata. Rozwód wiąże się z trudnymi emocjami, dlatego profesjonalista powinien dążyć do tego, by rozwiązanie małżeństwa odbyło się jak najszybciej. Nierzadko zakres prowadzonych spraw obejmuje wówczas również kwestię alimentów, władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi, a także ograniczenie władzy rodzicielskiej.

Sprawy rodzinne

Potrzebujesz wsparcia w prawie karnym – zapraszam do kontaktu!


Adwokat rodzinny a pomoc z alimentami

W istotnych sprawach dziecka warto skorzystać z pomocy adwokata. Alimenty powszechnie kojarzą się ze świadczeniami dla małoletnich dzieci po rozwodzie rodziców. Niewiele osób jednak wie, że można o nie wnioskować także w trakcie trwania związku, np. jeśli rodzic przestał łożyć na dziecko. Jeden z małżonków może również wnioskować o świadczenie alimentacyjne na siebie, możliwe jest też, by zasądzenie alimentów złożyli rodzice dziecka, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Sprawę rodzinną rzetelnie poprowadzą specjaliści z Kancelarii Adwokackiej Adwokata Macieja Karpińskiego.

Władza rodzicielska – doradztwo z zakresu prawa rodzinnego

Jakie sprawy obejmuje prawo rodzinne, jeśli chodzi o dzieci? Poza wymienionymi już alimentami, warto wspomnieć o sprawach o władzę rodzicielską. Należą one do jednych ze skomplikowanych spraw rodzinnych. Również w tej sytuacji pomoże Kancelaria Adwokacka Adwokata Macieja Karpińskiego. Każdy rodzic z pomocą adwokata może ubiegać się o ograniczenie opieki pod warunkiem, że nie został uchwalony wspólnie plan wychowawczy i rodzice dziecka żyją oddzielnie. Sąd ma prawo przyznać większy zakres opieki jednemu z rodziców. Sprawy rodzinne dotyczą też pozbawienia władzy rodzicielskiej, gdy łagodniejsze środki okazały się nieskuteczne.

Pomoc z zakresu prawa rodzinnego – jak przebiega ustalenie miejsca pobytu dziecka?

Ustalenie miejsca zamieszkania dziecka jest konieczne po rozwodzie rodziców, separacji z oddzielnym zamieszkiwaniem, w małżeństwie trwającym, w którym małżonkowie zamieszkują osobno oraz po rozpadzie związku konkubenckiego. Przy którym rodzicu dziecko ma zostać? Na ogół przy tym, któremu powierzono władzę rodzicielską. Jeśli oboje rodzice posiadają pełnię władzy rodzicielskiej, miejsce pobytu dziecka to to, w którym dziecko przebywa na stałe. W przypadku spraw dziecka rozstrzygnięcie w krótkim czasie ma kluczowe znaczenie.

Władza rodzicielska - doradztwo z zakresu prawa rodzinnego
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług na stronie: https://www.olsztyn-adwokat.pl/category/zakres-uslug


Sprawy dotyczące małoletnich – ustalenie pochodzenia dziecka

Adwokat rodzinny pomaga w takich sprawach dotyczących dziecka jak ustalenie jego pochodzenia. Te rodzinne sprawy opierają się na ustalaniu i zaprzeczaniu ojcostwa, ustalaniu bezskuteczności uznania ojcostwa, a także ustalaniu i zaprzeczaniu macierzyństwa.

Prawo rodzinne a wsparcie w postępowaniu adopcyjnym

Sprawy rodzinne dotyczą również przechodzenia przez skomplikowane procedury adopcyjne. Wsparcia udzieli Kancelaria Adwokacka Adwokata Macieja Karpińskiego. Wyróżnia się trzy rodzaje przysposobienia – pełne, niepełne oraz najpełniejsze. Z prowadzeniem spraw rodzinnych w tym zakresie poradzi sobie dobry adwokat. To bardzo ważne, by w istotnych sprawach rodzice adopcyjni otrzymali profesjonalne wsparcie.

Prawo rodzinne a wsparcie w postępowaniu adopcyjnym

Sprawy o ubezwłasnowolnienie

Pomoc w sprawach rodzinnych obejmuje też przeprowadzenie przez proces ubezwłasnowolnienia. Zagadnienie to należy do najtrudniejszych spraw prawnych. Oznacza ograniczenie lub pozbawienie osoby fizycznej zdolności do czynności prawnych. Nie może ona chociażby podpisywać umów, decydować o sprawach związanych z leczeniem czy spisywać testamentu. Warto powierzyć sprawę profesjonalnemu adwokatowi, takiemu jak specjalista z Kancelarii Adwokackiej Adwokata Macieja Karpińskiego.

 


Zobacz również
Inne usługi naszej Kancelarii

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe
Szybki kontakt
Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kancelaria Adwokacka
ul. Prosta 23/2, 10-028 Olsztyn
Adwokat Maciej Karpiński

Tel. 793 104 599
e-mail: m.karpinski@olsztyn-adwokat.pl

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej Zaufaj naszej Kancelarii

Skontaktu się z nami
Wyjście
Przewiń na górę